טיפול אלטרנטיבי בסרטן

טיפול אלטרנטיבי בסרטן הוא משהו שיותר ויותר חולים מתעניינים בו. תופעות הלוואי הקשות מהטיפול הכימותרפי מדרבן אנשים לחפש אלטרנטיבות. שיטות אלטרנטיביות לטיפול בחולי סרטן כוללות נטילת ויטמינים וסוגים של עשבי מרפא. דיאטות מיוחדות בשילוב דיקור סיני ומסאז’ים. לעוד מידע על סוגי הטיפולים בחולים אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם.

למה הכוונה טיפול אלטרנטיבי בסרטן?

הטיפול מחליף את העזרה המסורתית הנהוג, לרוב כימותרפיה והקרנות. קל להבין מדוע חולי סרטן מחפשים אלטרנטיביות. הם רוצים לעשות כל שאפשר כדי להלחם בסרטן אך סובלים מתופעות הלוואי של הטיפולים הכימותרפיים.

את שיטות הטיפול האלטרנטיבי יש להתחיל מיד עם גילוי המחלה. ללא קשר באיזה שלב היא. כאשר המחלה מאובחנת בשלביה ההתחלתיים, מטרת הטיפול האלטרנטיבי היא להפחית את סיכויי התרחבותה.

מטרת הטיפול בשלבים מתקדמים או כשיש כבר גרורות, היא לשפר את סיכויי ההישרדות.

אילו סוגי טיפול אלטרנטיבי בסרטן קיימים?

קיימים סוגים שונים של טיפול אלטרנטיבי בסרטן. לדוגמא, היפותרמיה, טיפול בגלי חום. שיטה זו פוגעת בתאים הסרטניים מבלי לפגוע בתאים הבריאים. לכן היא נחשבת לשיטה סלקטיבית. היא גם אינה גורמת לתופעות לוואי ולכאבים.

סוג טיפול נוסף הוא עירוי של ויטמין C בריכוז גבוה, דרך הוריד. ויטמין C פועל כחומר אנטי-סרטני ומחזק את המערכת החיסונית במלחמתה בתאים הסרטניים. הטיפול אף מקל על תופעות לוואי של הטיפולים הכימותרפיים וההקרנות.

וכמובן תזונה. קיימים סוגי מזון שהם מעודדי סרטן וגורמים לתאים הסרטניים להיות אגרסיביים ופעילים יותר. לעומת זאת, יש מזונות המכילים חומרים אנטי-סרטניים. לכן יש לשנות את הרגלי התזונה ולעבור לסוגי מזון אשר בולמים את התפתחות התאים הסרטניים.

כולל גם שינוי הרגלים

מחקרים מגלים כי סרטן ניתן לבלום גם על-ידי שינוי הרגלים מזיקים. למשל, להפסיק לעשן ולהפסיק לשתות אלכוהול. בנוסף, במסגרת טיפול אלטרנטיבי בסרטן מומלץ גם לאמץ הרגלים בריאים. כגון פעילות גופנית באופן קבוע ושמירה על משקל תקין.

כמו-כן, מחקרים מצאו כי מתחים נפשיים ומצבי לחץ גורמים לפגיעה במערכת החיסון. לכן הם מפחיתים את יכולת הגוף להתמודד עם הסרטן. חלק מהטיפולים בתחום זה הם הפחתת המתח בדרכים שונות. למשל, נשימות, שיפור הרגלי השינה, מדיטציות והילינג, יוגה, דמיון מודרך וצ’י-קונג.

גם תוספי מזון ניתנים במסגרת טיפול אלטרנטיבי בסרטן. וויטמינים, מינרלים, חומצות שומן, חומצות אמינו ועשבי מרפא מצמצמים את התפתחות הסרטן.